Bez kategorii

Jak zadbać o bieliznę koronkową?

Koronkowa bielizna jest bardzo delikatna, dlatego też wymaga specjalnego traktowania. W zależności od rodzaju bielizny można ją prać ręcznie, a także w pralce, np. przy użyciu płatków mydlanych.

Kobiety uwielbiają koronkową bieliznę.

Delikatna bielizna koronkowa to jeden z najchętniej wybieranych modeli bielizny przez kobiety. Komplety bielizny dostępne są w przeróżnych fasonach i kolorach, od klasycznej czerni i bieli, po czerwień, bordo, zieleń, beż, dlatego też każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Biustonosze i majtki wykonane z delikatnej koronki na damskim ciele prezentują się bardzo subtelnie i zmysłowo, jednak, aby służyły jak najdłużej, należy wiedzieć, jak o nie odpowiednio zadbać.

Rozmiar damskiej bielizny

Rozmiar bielizny ma znacznie nie tylko dla komfortu jej użytkowania. Źle dobrany biustonosz szybciej się zniekształci i straci swój idealny kształt. Najczęstszy problem, jaki dotyczy za małego stanika to porozciągane ramiączka, z kolei za dużego – liczne marszczenia i rolowanie się materiału. Z tego też względu, wybierając koronkową bieliznę, należy szczególną uwagę zwrócić na jej rozmiar, a w razie problemów – zapytać o radę brafiterkę.

Pranie koronkowej bielizny

Koronkowa bielizna wymaga delikatnego traktowania, dlatego najlepiej prać ją ręcznie. Świetnie sprawdzą się do tego, łagodne w działaniu, płatki mydlane lub specjalne płyny przeznaczone do prania bielizny. Przed przystąpieniem do prania zawsze należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na metce. Wiele modeli koronkowej bielizny można bowiem bezpiecznie prać w pralce, zwykle w krótkim programie bez wirowania, przeznaczonym do prania delikatnych tkanin. To wygodne i oszczędzające czas rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, aby przed włożeniem bielizny w bębnie pralki, umieścić ją w specjalnej siateczce zamykanej na suwak, a także usunąć z niej zbędne ozdoby czy zszyć ewentualne pęknięcia (które w czasie prania mogłyby zrobić się jeszcze większe). Po zakończonym praniu trzeba pamiętać o tym, aby bielizny mocno nie odciskać z nadmiaru wody. W przypadku koronkowych staników czy majtek należy postępować tak jak z wełnianym swetrem – nadmiar wody wystarczy odsączyć delikatnie w ręcznik, a dopiero potem przenieść do suszenia.

*Suszenie bielizny z koronki *

Delikatna koronka to materiał, który powinien wyschnąć samoistnie, dlatego bielizny nie powinno się suszyć w pralce ani na grzejniku. Aby zapobiec kłopotliwej deformacji miseczek biustonosza czy rozciągnięcia się jego materiału, wystarczy rozłożyć bieliznę płasko na ręczniku bądź powiesić na klasycznym wieszaku albo na lince za mostek.

Przechowywanie koronkowej bielizny

Przechowywanie bielizny to również istotny aspekt, który ma realny wpływ na jej wygląd i czas użytkowania. Nieodpowiednie układanie biustonoszy na półce może spowodować, w niektórych przypadkach nawet trwałą, deformację miseczek. Damskich staników nie należy składać na pół. Najlepiej układać je „miska w miskę”, czyli jeden na drugim. W domowym zaciszu świetnie sprawdzą się specjalne organizery lub pudełka do przechowywania bielizny. Panie, które mają dużo miejsca w szafie, swoje staniki mogą powiesić na wieszakach, zachowując jednak między nimi delikatny odstęp.

Napisano na bazie art. z portalu https://gwiazdy.wp.pl/