Porady i informacje

Jak zakładać biustonosz

  1. Przy maksymalnie wydłużonych ramiączkach (dopasowaniem ich długości zajmiesz się za chwilę) narzuć je luźno na ramiona i pochyl się mocno do przodu. W takiej pozycji zapnij biustonosz na najluźniejszą haftkę. Jeśli masz pokaźny biust o miękkiej konsystencji, możesz nie być w stanie narzucić ramiączek przed zapięciem stanika. Możesz wtedy zacząć od zapięcia obwodu.
  2. Wyprostuj się. Popraw położenie biustonosza – czy nie znajduje się zbyt nisko? W tym celu skoryguj ułożenie fiszbin: drut powinien okalać pierś, przylegając do klatki piersiowej dokładnie na granicy piersi – nie wolno mu w żadnym miejscu wbijać się w pierś ani na nią napierać. Wsuń prawą dłoń do lewej miseczki i delikatnie ułóż pierś, staranie wygarniając ją spod pachy, jednocześnie przytrzymując drugą ręką fiszbinę. Zrób to samo z prawą miseczką.
  3. Upewnij się, że pas biustonosza leży poziomo. Przytrzymując rękoma fiszbiny pod piersiami, pochyl się, a następnie delikatnie potrząśnij stanikiem to w lewo, to w prawo – dzięki temu piersi w całości ułożą się w miseczkach. Wyprostuj się. Upewnij się, że na pewno się nie garbisz!
  4. 4. Wyreguluj ramiączka. W tym celu możesz kolejno zsuwać je z ramion, by dosięgnąć regulatorów. Ramiączka powinny mieć taką długość, by dodatkowo lekko unosiły już podtrzymane piersi (pamiętajmy, że głównym oparciem dla piersi jest obwód), lecz nie obciążały zbytnio ramion ani też nie zsuwały się z nich.

Rzecz jasna, nie musimy za każdym razem przeprowadzać całej procedury – w dobrze dobranym staniku, który już nosimy, ramiączka są odpowiednio wyregulowane, a wielkość miseczki oceniona. Warto jednak włączyć do swojej codziennej rutyny kilka z powyższych czynności.

baweła bawełniane bawełniany bielizna z bawełny biustonosz biustonosz 95 pod biustem biustonosz 100 pod biustem biustonosze poznań duże miseczki duży biust duży rozmiar biustonosza figi koszulki miseczka g miseczka f miseczka h miseczka i miseczka j na duży biust naramka obwód obwód pod biustem producent rozmiar rozmiar miseczki stanik 95 pod biustem stanik 100 pod biustem stanik na duży biust stanik z bawełny stringi z bawełny